Mein Kampf
ADOLF HITLER
10
FEDERALISMUS JAKO MASKA
V zime roku 1919 a jete více na jare a v léte 1920, bylo mladé hnutí donuceno zaujmout postoj k jisté otázce, která nabyla na obrovském významu již behem války. Již v prvním díle této knihy jsem poukázal na príznaky hrozícího nemeckého rozvratu, kterých jsem si osobne viml, když se Anglicané, ale také Francouzi, pomocí speciálního zpusobu propagandy pokoueli rozjitrit starý rozpor mezi nemeckým severem a jihem. Na jare roku 1915 se objevily první systematicky tvavé letáky proti Prusku, které bylo oznacováno za samojediného strujce této války. Do roku 1916 byla z tohoto systému vybudována velice obratná a stejne podlá zbran. Popuzování jižního Nemecka proti severnímu, které bylo založeno na tech nejnižích instinktech, zacalo zanedlouho prináet své plody. Je to výcitka, kterou je nutno vznést proti tehdejím rozhodujícím místum, a to jak vláde, tak i velení vojska, nebo jete lépe proti bavorským velícím místum, kterou ze sebe tito nemohou setrást, že ve své božské zaslepenosti nedbali svých povinností, a nezakrocili proti tomu s potrebnou rozhodností a razancí. Nebylo ucineno naprosto nic! Naopak, zdálo se, že ruzná místa byla docela poteena, a ve své zabednenosti si snad i myslela, že podobná propaganda udelá nejenom prítrž sjednocovacímu procesu nemeckého národa, nýbrž že tím také musí automaticky dojít k posílení federativních snah. Težko se nekdy v historii podobné zanedbání vymstilo více. Oslabení, kterého melo být docíleno v Prusku, postihlo celé Nemecko. Následkem pak bylo urychlení rozvratu, který roztrítil ne Nemecko jako takové, nýbrž v první rade práve samotné jednotlivé státy.Ve meste, ve kterém nejvíce zurila umele rozdmýchávaná nenávist proti Prusku, propukla jako první revoluce proti dedicnému královskému domu.
Nyní by vak bylo chybou domnívat se, že cizí neprátelská válecná propaganda byla jediným tvurcem této "antipruské" nálady, a že by to mohlo být omluvou pro národ, který jí byl napaden. Neuveritelný zpusob organizace naeho válecného hospodárství, která svou naprosto ílenou centralizací vedla k porucnictví a následnému vyplenení celého ríského území, byla skutecným hlavním duvodem vzniku onoho antipruského smýlení. Nebot pro normálního malého obcana byly válecné spolecnosti, které mely své sídlo v Berline, identické s Berlínem, a Berlín jako takový byl synonymní s Pruskem. Že organizátori techto zlodejských institutu, které se nazývali válecnými spolecnostmi, nebyli ani z Berlína, ani z Pruska, a že to vubec nebyli ani Nemci, si tito jedinci tehdy mohli težko uvedomit. Ti spatrovali pouze hrubé chyby a neustálé prehmaty tohoto nenávideného zarízení v ríském hlavním meste, a prenáeli samozrejme vekerou svou nenávist automaticky na toto hlavní mesto a zároven i na Prusko. Tato nenávist pak stoupala o to více, cím méne proti tomu bylo z urcitých míst zasahováno, a kdy byl tento výklad dokonce v tichosti, s úklebkem sobe vlastním, vítán.
Žid byl príli chytrý, aby již tehdy neporozumel tomu, že hanebná koristná výprava, kterou organizoval proti nemeckému národu pod krycím plátem válecných spolecností, by vyvolala odpor. Dokud mu tento národ neel po hrdle, nemusel se ho bát. Aby vak zabránil explozi, která by vedla masy k zoufalství a revolte, nemohl se najít lepí recept, než rozdýmat, a tím i spotrebovat jejich zlost jiným smerem.
Jen at se v klidu hádá Bavorsko s Pruskem, a Prusko s Bavorskem, cím více, tím lépe! Nejžhavejí boj obou znamená pro Žida nejjistejí mír. Veobecná pozornost tím byla zcela odvedena od mezinárodních cervu národa, zdálo se, že byli docela zapomenuti. A když se zdálo, že nebezpecí pomíjí, že rozvážní clenové, kterých bylo i v Bavorsku dost, zacínají opet nabádat k rozvážnosti, rozumu a zdrženlivosti, címž se zdálo, že úporná pranice bude preruena, stacilo Židovi zinscenovat v Berline príslunou provokaci a vyckat úcinku. V ten moment se vichni úcastníci sporu mezi severem a jihem vrhli na tuto událost, a foukali tak dlouho, až uhlíky rozhorcení opet vzplály v jasný ohen. Byla to ikovná a rafinovaná hra, kterou Žid tehdy provozoval za úcelem neustálého zamestnávání a odvracení jednotlivých nemeckých kmenu, aby je mohl o to více a dukladneji vydrancovat.
Poté prila revoluce.
Pokud prumerný clovek, a obzvláte pak méne vzdelaní malometáci a delníci, do roku 1918, nebo lépe receno do listopadu onoho roku, nemohli, nebo nedokázali správne rozeznat skutecný prubeh a nevyhnutelné dusledky tohoto sporu mezi nemeckými kmeny, a to predevím v Bavorsku, pak to musela, alespon v den propuknutí revoluce, pochopit aspon ona národne smýlející cást obyvatelstva. Nebot jete se akce ani nezdarila, a již byl vudce a organizátor revoluce prohláen za zástupce " bavorských" zájmu. Mezinárodní Žid Kurt Eisner zacal rídit Bavorsko proti Prusku. Bylo zcela jasné, že zrovna tento orientálec, který se jako neprosazený žurnalista poflakoval sem a tam po celém Nemecku, byl ten poslední, kdo by se mohl vydávat za zástupce bavorských zájmu, a že zrovna jemu mohlo být Bavorsko nejukradenejí na celém irém svete.
To, že se Kurt Eisner stavel revolucním povstáním v Bavorsku na vedomý odpor proti zbylé Ríi, necinil ani v nejmením z hlediska bavorských zájmu, nýbrž jako zmocnenec svetového židovstva. Použil pritom stávajících instinktu a nevole bavorského národa ke snadnejímu rozdrcení celého Nemecka. Roztrítená Ríe se mohla stát snadnejí koristí bolevismu.
Jim zapocatá taktika byla zprvu provozována i po jeho smrti. Marxismus, který v Nemecku zkropil krvavou potupou práve ony jednotlivé státy a jejich knížata, zacal nyní coby "nezávislá strana" apelovat práve na ony instinkty a city, které mely nejsilnejí koreny práve v knížecích rodech a jednotlivých státech.
Zápas Republiky rad proti blížícím se osvobozeneckým kontingentum byl v první rade propagandisticky oznacován za "boj bavorských pracujících" proti "pruskému militarismu". Pouze z toho se dá pochopit, proc v Mnichove, oproti celému zbytku nemeckého území, nevedla porážka Republiky rad k rozvaze irokých mas, nýbrž naopak jete prohloubila roztrpcení a zavilost proti Prusku.
Umení, s jakým bolevictí agitátori dokázali predstavit odstranení Republiky rad jako prusko-militantní vítezství nad antimilitaristicky a antiprusky smýlejícím bavorským lidem, prináelo bohatou úrodu. Zatímco Kurt Eisner nedokázal behem voleb do zákonodárného bavorského zemského snemu v Mnichove posbírat ani deset tisíc prívržencu, a komunistická strana dokonce zustala pod tremi tisíci, shromáždily obe strany po pádu republiky více než sto tisíc volicu.
Již v této dobe zapocal muj osobní boj proti ílenému tvaní mezi jednotlivými nemeckými kmeny.
Myslím, že jsem ve svém živote nikdy nezacal s nepopulárnejí vecí, než s tehdejím odporem proti tvaní vuci Prusku. V Mnichove byla již behem Republiky rad porádána první masová shromáždení, na kterých byla nenávist proti zbylé cásti Nemecka, ale predevím pak proti Prusku, vybicovávána do té míry, že úcast severního Nemce na takovém shromáždení byla nejenom spojena s ohrožením života, nýbrž že takové shromáždení casto koncilo se zcela otevreným provoláváním ílených hesel jako: "Pryc od Pruska!" - "Pryc s Pruskem!" - "Válka proti Prusku!", apod. Byla to nálada, kterou jeden obzvláte skvelý zástupce bavorských výsostných zájmu v Nemeckém ríském snemu behem slovní bitvy vystihl slovy "Radi bavorsky zemrít, než se nakazit Pruskem".
Clovek se musel tehdejích shromáždení zúcastnit, aby mohl pochopit, co pro mne samého znamenalo, když jsem se poprvé pokusil, obklícen hrstkou prátel, na shromáždení v mnichovské Lví pivovarské pivnici ohradit proti tomuto ílenství. Byli to starí válecní kamarádi, kterí mi tehdy zajitovali podporu, a každý si jiste dovede predstavit jejich pocity, když nám behem naí obhajoby vlasti hrozilo, že se na nás vrhne nerozumná, rozervaná masa, skládající se predevím z dezertéru a ulejváku, kterí se potulovali po cestách naí domoviny. Pro mne pri techto projevech bylo testím, že se zástup mých nejvernejích cítil být se mnou skutecne zavázán, a brzy se mi zaprísáhl na život a na smrt.
Zdálo se, že boje, které se neustále opakovaly a táhly se po celý rok 1919, nabývaly z kraje roku 1920 jete vetí intenzity. Byla shromáždení, - vzpomínám si obzvláte na jedno ve Wagnerove sále na Slunecní ulici v Mnichove -, na kterých má mezitím vetí skupina musela prestát ty nejteží boje, které casto koncily tím, že tucty mých verných byly zle ztýrány, zmláceny, zkopány, a konecne více mrtví než živí vyhození ze sálu na ulici.
Boj, který jsem zapocal jako jedinec, pouze podporovaný mými válecnými druhy, se nyní stal, chtel bych skoro ríci, svatým posláním naeho mladého hnutí.
Jsem na to dnes hrdý, že mohu ríci, že jsme tehdy, - zcela výhradne odkázáni pouze na nae bavorské prívržence -, dokázali pomalu, ale jiste pripravit konec této smesi hlouposti a zrady. Hlouposti a zrady proto, nebot jsem pri ví presvedcenosti o dobromyslné hlouposti iroké masy prívržencu tuto naivitu nemohl pripsat k dobru jejich organizátorum a podnecovatelum. Mel jsem je, a vždy je budu mít za zrádce, kterí jsou placeni a financováni Francií.
V jednom prípade, totiž v jejich prípade, již historie svuj ortel vyrkla.
Nejnebezpecnejí vak na celé veci byla obratnost, která se snažila zaretuovat skutecné tendence, tím, že federalistické úmysly byly staveny do popredí jako jediné podnety pro podobné chování. To, že rozdmýchávání nenávisti proti Prusku nemelo s federalizmem nic spolecného, je samozrejme nabíledni. Podivuhodne vypadá "také federativní cinnost", která se pokouí znicit nebo rozdelit jiný spolkový stát. Nebot skutecný federalista, pro kterého citace Bismarckových ríských mylenek nepredstavuje pouhou frázi, by si v tom samém momente nemohl prát odpojení cásti pruského státu, který byl založen a dokonán samotným Bismarckem, a už vubec by nemohl verejne podporovat podobné separatistické snahy. Jak by se clovek v Mnichove asi tváril, kdyby nejaká konzervativní pruská strana podporovala odtržení Franku od Bavorska, a kdyby dokonce tuto akci verejne požadovala a urychlovala. Jednomu mohlo být líto mezi temi vemi pouze tech nekolika skutecne federalisticky smýlejících charakteru, kterí tuto hanebnou hru opravdu neprohlédli, nebot ti byli v první rade podvedení. A zatímco byla federativní mylenka takto zadlužena, kopali jí její vlastní prívrženci hrob. Clovek nemuže propagovat federalistické usporádáni Ríe, pakliže odstavuje, pomlouvá a piní, krátce znemožnuje jeden z nejpodstatnejích clánku podobného státního útvaru, totiž jeden ze spolkových státu - Prusko. Bylo to jete o to neuveritelnejí, že se boj techto takzvaných federalistu obracel práve na Prusko, které muže být nejméne ze vech spojováno s onou listopadovou demokracií. Nebot útoky a nadávky techto federalistu nebyly namíreny proti otcum Výmarské ústavy, kterí ostatne z valné cásti byli stejne jižní Nemci a Židé, nýbrž práve naopak proti zástupcum starého konzervativního Pruska, tedy protipólu Výmarského usporádání. Že se pritom vichni vystríhávali toho, dotknout se Židu, to nemuže nikoho udivovat, dává to vak možný klíc k reení celé záhady.
Stejne jako pred revolucí Žid dokázal odvrátit pozornost od válecných spolecností, tedy lépe receno od sebe, tím, že musel nasmerovat iroké masy, a to predevím bavorský lid, proti Prusku, tak musel i po revoluci nejak zaretuovat nové, nyní stokrát horí loupežné tažení. A opet se mu to povedlo. V tomto prípade proti sobe potval takzvané "národní prvky" Nemecka, bavorské konzervativní prvky proti stejne konzervativním prvkum pruským. A opet to provedl tím nejprohnanejím zpusobem. Zacal si totiž zahrávat s historií Ríe, pricemž vyprovokovával tak hrubé a netaktní prehmaty, že krev dotycných potrefených musela zákonite pricházet znovu a znovu do varu. Nikdy se vak nikdo nerozohnil proti Židovi, nýbrž vždy jen proti svému nemeckému bratrovi. Bavorsko nevidelo Berlín obnáející ctyri miliony pilne pracujících tvurcích lidi, nýbrž lenivý, roztržený Berlín proradného západu! Avak tato nenávist se neobracela proti tomuto západu, nýbrž proti pruskému mestu.
Bylo to opravdu casto k zbláznení.
Tuto zrucnost Židu odvrátit od sebe pozornost verejnosti a zamestnat ji necím jiným, mužeme spatrit také dnes.
V roce 1918 nemohla být o plánovitém antisemitismu naprosto žádná rec. Jete dobre si vzpomínám na težkosti, do kterých se clovek dostal pouhým vyrcením slova Žid. Budto na cloveka civeli jako na hlupáka, nebo se setkal s urputným odporem. Nae první pokusy ukázat verejnosti skutecného neprítele, se zdály být tehdy zcela beznadejné, a jen velmi pomalu se veci zacaly obracet k lepímu. Cím pochybnejí byl "ochranný a odbojový svaz" svým organizacním založením, o to vetí byla jeho zásluha o znovuotevrení židovské otázky jako takové. V každém prípade zacal v zime na prelomu let 1918/19 pomalu zapoutet své koreny antisemitismus. Pozdeji pak ovem nacionálne socialistické hnutí tuto židovskou otázku popohnalo zcela jiným smerem. Dokázalo predevím tento problém vyzdvihnout z úzkého kruhu horních a malomestských vrstev, a premenit ho v hybnou sílu obrovského národního hnutí. Avak sotva se povedlo venovat nemeckému národu nekolik velkých, jednotících bojových mylenek, ohledne této otázky, již tu byl Žid se svým odporem. S neuveritelnou rychlostí vhodil sám mezi lidová hnutí horící pochoden sváru a zasel rozkol. V nadhozené ultramontanistické otázce a z ní vzelého vzájemného potírání se mezi katolíky a protestanty, vezela za daných okolností jediná možnost, jak zamestnat verejnou pozornost jinými problémy, k odvrácení koncentrovaného útoku proti židovstvu. Tak, jak se tito muži, kterí práve tuto otázku vrhli mezi ná národ, proti nemu prohreili, se už nikdy nebude dát napravit. Žid vak v každém prípade dosáhl svého cíle. Katolíci a protestanti mezi sebou vedou úsmevný boj, a úhlavní neprítel Árijského lidstva a celého krestanství se smeje do dlaní.
Stejne jako jednou dokázal po celá léta zamestnávat a vycerpávat verejné mínení bojem mezi federalismem a unitarismem, zatímco Žid zaantrocoval svobodu národa a zrazoval nai vlast mezinárodnímu vysokého financnictví, tak se mu i nyní opet darí tvát proti sobe obe nemecká náboženství, pricemž obe základny budou rozežrány a podhrabány jedem mezinárodního svetového židovstva.
Když se clovek dívá na spout, kterou židovtí bastardi denne páchají na naem národe, a když si pomyslí, že tuto otravu krve nelze z naeho tela již po staletí odstranit, a že to snad nebude možné nikdy, když dále pomyslí na rasový rozklad, který strhává, ba dokonce nicí poslední Árijská díla naeho nemeckého národa, takže nae síla coby národa - nositele kulturních tradic - je neustále na ústupu, címž vyvstává reálná hrozba, že se, alespon v naich velkomestech, jednoho dne propadne tam, kde se dnes nachází jižní Itálie. Toto zamorováni naí krve, kolem kterého slepe krácí statisíce naich obcanu, je dnes Židem provozováno zcela plánovite. Tito cerní paraziti naeho národa plánovite zneuctívají nae nezkuené, mladé blondaté dívky, a nicí tím neco, co se na tomto svete již nikdy nedá nahradit. Obe, ano, obe nae krestanské víry prihlížejí naprosto lhostejne tomuto znesvecování a nicení techto ulechtilých a jedinecných lidských bytostí, které byly na této zemi stvoreny díky božímu milosrdenství. Budoucnost této zeme vak nespocívá v tom, jestli katolíci zvítezí nad protestanty, nebo protestanti porazí katolíky, nýbrž v tom, jestli Árijský clovek prežije, nebo vymre. Obe náboženství totiž dnes nebojují proti niciteli lidstva, nýbrž se snaží znicit se navzájem. Každý kdo je jen trochu národne zamerený, by mel mít onu povinnost, každý za svou vlastní víru, aby se neustále nehovorilo o milosti Boži pouze z vnejku, nýbrž aby se vule Boži opravdu naplnovala a aby nebylo dopouteno znesvecování díla Božího. Nebot vule Boží dala jedenkráte lidem jejich podobu, povahu a jejich schopnosti. Ten, kdo nicí jeho dílo, vypovídá válku božímu stvorení a boží vuli. Proto by mel každý, v rámci své vlastní víry, mít za svatou povinnost zaujmout stanovisko proti tem, kterí svým pusobením, mluvou nebo jednáním prekracují rámec své vlastní náboženské obce a chteli by strkat nos do jiné. Nebot potírání charakterních osobitostí jednoho náboženství v rámci naeho stávajícího religiózního roztepení vede v Nemecku nutne k vyhlazovacímu boji mezi obemi koncesemi. Nae pomery se naprosto nedají srovnat s Francií, panelskem nebo dokonce s Itálií. V techto zemích se napríklad dá propagovat boj proti klerikalismu nebo ultramontanismu, aniž by se clovek musel obávat, že by se pri tomto pokusu rozpadl francouzský, panelský, nebo italský národ jako takový. To vak není možné v Nemecku, nebot zde by se na podobném zámeru zcela jiste podílelo i nekolik protestantu. Tím vak získá obrana, která muže být jinde proti zásahum politického rázu jejich vlastních vyích hodnostáru vedena pouze katolíky, okamžite charakter útoku protestantu proti katolíkum. To, co muže byt prísluníky vlastního vyznáni jete snáeno, ac je to chybné, bude již od pocátku prudce odmítnuto, jakmile to pochází z nejaké jiné náboženské obce. To jde tak daleko, že sami lidé, kterí byli bez dalího pripraveni vzdát se, a okamžite odstoupit od zjevné nesprávnosti uvnitr vlastni religiózní spolecnosti, namírili okamžite svuj odboj smerem ven, pricemž je ona korektura doporucována, nebo dokonce požadována po nejaké jiném míste, nespadajícím pod vlastní náboženskou obec. Ti to samozrejme vnímají jako neoprávnené, neprípustné a neprístojné vmeování se do vnitrních záležitostí, do kterých onem prísluným nic není. Podobné pokusy pak také nebudou omluvitelné, pakliže budou zduvodneny vyím právem zájmu národní pospolitosti, nebot náboženské cítení je do dneka v lidech zakoreneno hloubeji, než vekeré cítení vlastenecké a politicky úcelné. A to se nikdy nezlepí tím, že se obe koncese budou podporovat ve svém vzájemném, úporném souboji, nýbrž zmení se to, když se oboustrannou snáenlivostí národu venuje jeho budoucnost, která svou velkolepostí bude smírlive pusobit i v této oblasti.
Nemusím zde ani vysvetlovat, že jsem vždy považoval ty osoby, které zatáhly národní hnutí do krize religiózních sporu, za horí neprátele svého národa, než ty nejvýznamnejí mezinárodne orientované komunisty. Nebot tyto obrátit je úkolem nacionálne socialistického hnutí. Ten, který se je vak ve svých vlastních radách snaží odvrátit od jejich skutecné mise, jedná zcela bezcharakterne. Je jedno, jestli jedná úmyslne, ci neúmyslne, je to bojovník za židovské zájmy. Nebot židovským zájmem je dnes nechat vykrvácet národní
hnutí v religiózním boji, a to v tom okamžiku, kdy se toto pro Žida stává nebezpecným. A zduraznuji výslovne slovo vykrvácet, Nebot pouze historicky zcela nevzdelaný clovek by si mohl predstavit, že by se dnes s tímto hnutím dala vyreit otázka, o kterou se roztrítila celá století a ti nejvetí státníci.
Ve zbytku hovorí skutecnost sama za sebe. Pánové, kterí náhle v roce 1924 zjistili, že nejvyí misí národního hnutí je boj proti ultramontanismu, nezlomili ultramontanismus, nýbrž rozervali národní hnutí. Musím se také ohradit proti tomu, že by se v radách národního hnutí nala osobnost, která by snad byla schopna dokázat to, co nedokázal ani Bismarck. Bude vždy nejvyí povinností nacionálne socialistického hnutí vést nejteží boj proti vem, kterí by chteli nacionálne socialistické hnutí postavit do služeb podobných boju a sváru, a propagandisty podobných úmyslu okamžite z rad naeho hnutí vyloucit. A to se také do podzimu 1923 skutecne darilo. Tak mohli v radách naeho hnutí sedet verící protestant vedle verícího katolíka, aniž by se museli oddávat jakémukoliv konfliktu mezi svým religiózním presvedcením. Spolecný mocný boj, který spolu vedli proti spolecnému niciteli Árijského lidství, je naopak naucil vzájemne se respektovat a vážit se. A pritom práve v onech letech hnutí rozpoutalo nejostrejí boj proti Centru, ovem nikdy ne z religiózních duvodu, nýbrž výhradne z duvodu národnostních, rasových a politickohospodárských. Úspech hovoril za nás tehdy stejnou mírou, jakou dnes svedcí proti vem rozumbradum.
V posledních letech to dolo dokonce tak daleko, že národní kruhy ve své bohem oputené zaslepenosti náboženských rozporu a svého íleného jednání nerozeznaly, že se ateistictí marxisté náhle dle potreby stávali advokáty jejich religiózních rozeprí, a že neustálým sem a tam vlácením nekdy skutecne naprosto stupidních výroku pritežují jedné ci druhé strane, címž zase jenom rozdmýchávají ohen sváru.
A zrovna u národa, jako je nemecký, kde historie již mnohokrát dokázala, že je schopen vést kvuli prízrakum války až do úplného vykrvácení, je takové roznecování boje smrtelne nebezpecné. Ná národ je tím neustále odváden od skutecných otázek jeho dalí existence. Zatímco se sžíráme religiózními rozepremi, je zbytek sveta rozkládán. A zatímco národní kruhy premýlí, zda je vetí ultramontánní, nebo židovské nebezpecí, nicí Žid rasové základy naí existence a tím i navždy celý ná národ. Mohu jen, co se techto "národních" bojovníku týce, celému nacionálne socialistickému hnutí a tím i celému nemeckému národu z nejuprímnejího srdce prát: Pane, ochranuj nae hnutí pred podobnými práteli, a ono se již se svými nepráteli vyrovná.
V letech 1918/20/21 dále Židy mazaným zpusobem propagovaný boj mezi federalismem a unitarismem nutil také nacionálne socialistické hnutí, ackoliv ho naprosto odmítalo, zaujmout k tomuto problému jasné stanovisko. Má být Nemecko spolkovým nebo jednotným státem, a co si má clovek vubec pod obema pojmy predstavovat? Me se zdála být duležitejí ona druhá otázka, nebot byla nejenom stežejní k pochopení celého problému, nýbrž mela i vyjasnující a smírlivý charakter.
Co je to spolkový stát? Pod pojmem spolkový stát chápeme svaz suverénních státu, které se spojily svobodnou vulí své suverenity, pricemž postoupily onu cást svých výsostných práv celku, který umožnuje a zarucuje existenci spolecného svazu. Tato teoretická formulace se nevztahuje beze zbytku na žádný, na této zemi dnes existující spolkový stát. Nejméne ze veho to platí o Americké unii, kde se u naprosté vetiny jednotlivých státu nedá hovorit o jakékoliv suverenite, nebot mnohé z nich byly do celkové plochy svazu zakresleny jaksi teprve v prubehu doby. Proto se u techto jednotlivých státu jedná spíe o mení, ci vetí, ze správne technických duvodu vytvorená, casto lineálne hranicící teritoria, která kdysi nevlastnila, ani nemohla vlastnit vlastní státní suverenitu. Nebot unii nevytvorily tyto státy, nýbrž unie vytvorila nejprve vetí cást techto takzvaných státu. Jejich velmi rozsáhlá vlastní práva, která byla temto jednotlivým teritoriím prenechána, nebo spíe prircena, odpovídají svou celkovou podstatou nejenom tomuto svazu státu, nýbrž, a to predevím, velikosti jejich rozlohy, jejich prostorovým dimenzím, které jsou v podstate srovnatelné s velikostí kontinentu. Proto se u státu Americké unie nedá hovorit o žádné státní suverenite, nýbrž pouze o jejich ústavou stanovených a zarucených právech nebo spíe pravomocích.
Také pro Nemecko tato formulace není zcela a úplne trefná. Ackoliv v Nemecku bezesporu existovaly nejdríve jednotlivé státy, ze kterých byla posléze vytvorena ríe. Avak vytvorení Ríe neprobehlo na základe svobodné vule, nebo za stejného pricinení jednotlivých státu, nýbrž pouze úcinkem nadvlády jednoho z nich, totiž Pruska. Již sama teritoriální rozdílnost velikosti jednotlivých nemeckých státu nedovoluje žádné srovnání s usporádáním napr. Americké unie. Rozdíl ve velikosti tehdejích nejmeních nemeckých spolkových státu a tech nejvetích ukazuje nestejnomernost výkonu, ale také nerovnomernost podílu na založení Ríe a na formování spolkového státu. Ve skutecnosti se vak u vetiny techto státu o skutecné suverenite také nedalo jednoznacne hovorit, leda že by výraz státní suverenita byl vnímán pouze jako úrední fráze. Ve skutecnosti s temito takzvanými suverénními státy zametla nejenom minulost, nýbrž i nae soucasnost, címž byla nejlépe dokázána slabost techto "suverénních" útvaru.
Avak nemelo by zde být konstatováno, jak historicky vznikaly jednotlivé státy, jako spí že se v žádném prípade nekryly s hranicemi jednotlivých kmenu. Jsou to ciste politické útvary a svými koreny sahají vetinou do smutné doby bezmocnosti Nemecké Ríe, a jí podmíneného roztrítení naí nemecké vlasti.
Nebot ne vem vyhovovalo usporádání staré Ríe, když jim ve spolkové rade jednotlivých státu nebylo priznáno stejné zastoupení, nýbrž bylo odstupnováno pouze dle velikosti a skutecného významu, stejne jako i výkonu jednotlivých státu pri utvárení Ríe.
Odstoupení výsostných práv, které bylo podmínkou pro vytvorení ríe, bylo také provedeno vlastní vulí pouze z malé cásti, nebot z vetí cásti budto vubec neexistovaly, nebo byly jednodue odejmuty tlakem pruské prevahy. Bismarck pritom nevycházel ze zásady dát Ríi to, co se dá uzmout jednotlivým státum, nýbrž od státu bylo vyžadováno pouze to, co Ríe skutecne potrebovala. Byla to jak mírná, tak i moudrá zásada, která na jedné strane brala nejvyí ohled na zvyklosti a tradici, a na strane druhé zajitovala hned od zacátku nové Ríi obrovskou míru lásky a radostné spolupráce. Bylo by vak ze zásady chybou toto Bismarckovo rozhodnutí pripisovat jeho presvedcení, že by tím Ríe vlastnila naveky dostatek výsostných práv. Tohoto presvedcení Bismarck nikdy nenabyl. Ba naopak, chtel pouze prenechat budoucnosti to, co nebylo možno a nelo provést momentálne. Veril v pomalu pusobící úcinek casu a na tlak vývoje, kterému dlouhodobe pripisoval vetí vliv, než momentálnímu pokusu, okamžite zlomit odpor jednotlivých státu. Tím také nejlépe prokázal a dokázal velikost svého státnického umení. Nebot ve skutecnosti dosáhla Ríe své suverenity pouze na úcet suverenity jednotlivých státu. Cas naplnil to, v co Bismarck doufal a veril.
Nemeckým rozvratem a znicením monarchistické státní podoby byl tento vývoj násilne urychlen. Jelikož jednotlivé nemecké státy vdecily za svou existenci více ciste politickým prícinám, než kmenovému puvodu, musel v této chvíli význam techto jednotlivých státu klesnout na nulu, pakliže bylo eliminováno vlastní ztelesnení politického vývoje techto státu, totiž monarchistická státní podoba a její dynastie. Celá rada techto státních útvaru tím ztratila celou vnitrní stabilitu, takže naprosto rezignovala na svou dalí existenci, a z ciste úcelových duvodu se spojila s jinými, nebo se z vlastní vule pripojila k nejakým vetím. Nejpresvedcivejí dukaz pro naprostou slabinu skutecné suverenity techto malých útvaru a patného odhadu, který se nacházel i u valné cásti jeho vlastního obyvatelstva.
Pokud tedy odstranení monarchistické státní formy a jejich nositelu zasadilo silnou ránu spolkove státnímu charakteru Ríe, bylo jete vetím otresem prevzetí povinností vycházejících z mírové smlouvy.
To, že financní svrchovanost jednotlivých zemí prela pod kompetenci Ríe, bylo prirozené a samozrejmé v tom okamžiku, kdy byla ríe po prohrané válce podrobena financním závazkum a povinnostem, které nebylo možno krýt pomoci stávajících smluv s jednotlivými zememi. Také dalí kroky, které vedly k prevzetí poty a železnic Ríí, byli nuceným dusledkem mírových smluv, které postupne vedly k zotrocení naeho národa. Ríe byla nucena prevádet pod svou kompetenci stále více nových hodnot, aby mohla vyhovet vem závazkum, které vznikaly dalím ždímáním.
Cím logictejí a samozrejmejí byl tento proces jako takový, tím íleneji castejí byli formy, pomocí kterých bylo toto obohacování se provádeno. Vinu na tom nesly ty strany a ti pánové, kterí kdysi neudelali ve pro to, aby válka mohla být dotažena do vítezného konce. Vinu na tom, predevím v Bavorsku, mely ty strany, které se behem války, sledováním vlastních egoistických cílu, vyvlékly z ríských idejí, což musely po jejich prohre desetkrát vynahradit. Mstivá historie! Málokdy prila pomsta nebes po prohreku tak náhle jako v tomto prípade. Ty samé strany, které jete pred pár lety stavely zájmy svých vlastní státu, - a to platí predevím pro Bavorsko -, nad zájmy Ríe, musely nyní zažít, kterak byla pod tlakem dejin potrebami Ríe zardouena existence jednotlivých státu. A to ve jejich vlastním pricinením.
Je to neobycejné pokrytectví vuci masovým volicum (nebot pouze na ne se dnes obrací agitace soucasných stran) stežovat si nad ztrátou výsostných práv jednotlivých zemí, zatímco se vechny tyto strany bez výjimky prekonávaly v naplnování politiky, jejíž konecné dusledky prirozene musely vést k pronikavým zmenám v nitru Nemecka. Bismarckova ríe byla navenek svobodná a nezavázaná. Financní závazky, tak težkého a pritom tak neproduktivního rázu, jaké musí dnes nést Dawesovo Nemecko, tato Ríe nemela. Také uvnitr byla ve své kompetenci omezena na co nejmení, nevyhnutelne nutné zájmy. Proto se také mohla obejít bez vlastní financní svrchovanosti a žít pouze z prínosu jednotlivých státu. A je samozrejmé, že jednotlivým zemím, a predevím pak jejich ríské prízni, bylo ku prospechu jak zachování vlastních výsostných práv, tak i pomerne malé odvody do ríské kasy. Bylo by vak nesprávné, ba dokonce falené, pokouet se dnes pomocí propagandy tvrdit, že nynejí neprízen Ríi by se dala svést pouze na financní podrízenost jednotlivých státu. Ne, tak se veci skutecne nemají. Nedostatecnou prízen ríským idejím nelze pripisovat ztráte výsostných práv jednotlivých zemí, nýbrž spíe žalostné reprezentaci, kterou dnes nemecký národ zakoui ze strany vlastního státu. Pres vechny ríské zástavy a oslavy založení zustala dnení Ríe srdcím vech vrstev národa cizí. A vechny zákony na ochranu republiky mohou zastraovat pred pokozováním republikových institucí, nikdy vak nemohou získat lásku byt jen jediného Nemce. V prehnané starosti ochránit republiku pomoci paragrafu a vezni, pred jejími vlastními obyvateli, spocívá zhoubná kritika a degradace celé instituce jako takové.
Také ze zcela jiného duvodu je nepravdivý názor, který je dnes propagován urcitými stranami, totiž že pokles prízne vuci ríi je nutno pripsat zasahování Ríe do urcitých výsostných práv jednotlivých zemí. Vezmeme, že by Ríe neprovedla rozírení svých kompetencí. Prece by si nikdo nechtel myslet, že by láska jednotlivých státu vuci Ríi byla vetí, kdyby tak nebo tak musely být celkové odvody stejne velké, jako jsou dnes. Naopak, kdyby dnes jednotlivé státy odvádely poplatky ve výi, v jaké je v soucasnosti Ríe potrebuje, aby mohla splnit podmínky zotrocujícího diktátu, byla by náklonnost Ríi mnohonásobne vyí, než je tomu dnes. Príspevky zemí Ríi by byly nejenom težko uhraditelné, nýbrž musely by být vymáhány pomocí nucené exekuce. Jelikož se vak republika již nachází ve spárech mírových smluv, a nemá ani odvahu, ani žádný smysl se z nich vymanit, musí hold se svými závazky pocítat. Vinny jsou vak zase jenom ty strany, které nepretržite snáenlivým volicum recní o výhodách a nezbytnosti samostatnosti jednotlivých státu, pricemž vak požadují a podporují rískou politiku, což zákonite musí vést k nucenému odstraneni i jejich posledních takzvaných výsostných práv.
"Nucene" ríkám proto, nebot dnení Ríi nezbude žádná jiná možnost, jak se vyporádat se záteží, uvalenou na ní hanebnou vnitrní a zahranicní politikou. Také zde je klín vytloukán klínem, a každé nové zadlužení, které na sebe Ríe ukládá díky zlocineckému zastupování nemeckých zahranicních zájmu, musí být vnitrne vyváženo pouze jenom dalím tlakem smerem dolu, který svým zpusobem opet vyžaduje dalí postupné eliminování vekerých výsostných práv jednotlivých státu, aby u nich zamezili vytvárení zárodku jakéhokoliv odporu.
A vubec, mel by být popsán charakteristický rozdíl soucasné riské politiky oproti tehdejí: Stará ríe zarucovala vnitrne svobodu a navenek vykazovala sílu, zatímco republika vykazuje navenek slabost, a uvnitr utlacuje své obyvatelstvo. V obou prípadech podminuje jedno druhé: Národní stát plný síly potrebuje smerem dovnitr, z duvodu vetí lásky a oddanosti svých obcanu, méne zákonu, zatímco mezinárodní otrocký stát muže své poddané udržet v porobe pouze pomoci násilí. Nebot je nejvetí drzostí dneního režimu hovorit o svobodných obcanech. Ty vlastnilo pouze staré Nemecko. Republika, coby zahranicní otrocká kolonie, nevlastní žádné obcany, nýbrž nanejvýe pouze poddané. Nevlastní proto ani žádnou národní vlajku, nýbrž pouze úredním narízením a zákonnými predpisy zavedené a strežené vzorkové ochranné oznaceni. Tento symbol nemecké demokracie, který je vnímán jako Gessleruv dozor, také zustane naemu národu vnitrne navždy cizí. Republika, která svého casu naprosto bez jakéhokoliv citu pro tradici a jakékoliv úcty k velikosti naí minulosti, jejíž symboly zalapala do bláta, se jednou bude divit, jak povrchne lpí její poddaní na jejích vlastních symbolech. Sama si urcila charakter svého mezidobí nemecké historie.
A tak je tento stát dnes z duvodu vlastní existence nucen stále více a více okletovat výsostná práva jednotlivých státu, a to nejenom ze veobecne materiálních duvodu, nýbrž také z ideových. Nebot zatímco svým obcanum, pomocí své financne vyderacské politiky, vysává poslední zbytky krve, musí jim nutne odejmout i jejich poslední práva, pakliže nechce, aby veobecná nespokojenost jednoho dne propukla v nespoutanou vzpouru.
Z obrácení výe recené vety pro nás, nacionální socialisty, vyplývá následující základní pravidlo: Mocná národní ríe, která navenek v nejvyím rozsahu zastupuje a zastreuje zájmy svých obcanu, je schopna jim nabídnout vnitrní svobodu, aniž by se jakkoliv musela obávat o stabilitu státu. Na druhé strane muže silná národní vláda provádet a zodpovedet i ty nejvetí zásahy do svobody jak jedincu, tak i státu, aniž by tak jakkoliv pokodila rískou mylenku, pokud v takových opatreních jednotlivý obcan rozezná prostredek k vzrustu jeho národní pospolitosti.
Samozrejme, že vechny státy sveta jdou svou organizací urcitým zpusobem vstríc jistému druhu sjednocení. Také Nemecko nebude výjimkou. Dnes už je nesmysl hovorit o státní suverenite jednotlivých zemí, která není zajitena již díky jejich smené velikosti. Také na provozní a správne technické úrovni bude význam jednotlivých státu stále potlacován. Moderní doprava a moderní technika také neustále scvrkává vzdálenosti a prostor. Drívejí stát dnes predstavuje pouhou provincii, a soucasné státy byly kdysi rovny kontinentum. Problém spravování státu, jako je dnení Nemecko, je roven, z ciste provozne technického hlediska, problému spravováni provincie, jako je Brandenburg, pred sto lety. Prekonání vzdálenosti Mnichov - Berlín je dnes jednoduí, než prekonání vzdálenosti Mnichov - Starnberg pred sto lety. A celé ríské území je dnes ohledne soucasných dopravních možností mení, než jakýkoliv strední spolkový stát v dobe napoleonských válek. Kdo se uzavre pred dusledky vycházejícími z daných skutecností, zustane v minulosti. Lidé, kterí to cinili, existovali v každé dobe, a budou existovat také v budoucnosti. Ovem pouze težko mohou zbrzdit kolo dejin, a už vubec ho nemohou zastavit.
My, nacionální socialisté, nemužeme kolem techto konsekvencí krácet bez povimnuti. Také zde se nemužeme nechat nachytat frázemi naich takzvaných národních obcanských stran. Používám oznacení fráze proto, nebot tyto strany ocividne neverí v možnost provedení svých zámeru, a jelikož za druhé jsou spolu zodpovedné, a hlavními viníky dneního stavu. Predevím v Bavorsku je krik po odstranení centralizace pouze stranickým podvodem bez jakékoliv skutecné postranní mylenky. Ve vech momentech, kdy tyto strany ze svých frází mely provést neco skutecného, bez výjimky žalostne selhaly. Každé takzvané okradeni výsostného práva bavorského státu Ríí, bylo, nehlede na odporný tekot, prijato prakticky bez jakéhokoliv odporu. A když se nekdo skutecne pokusil postavit se proti tomuto nesmyslnému systému, pak byl temi samými stranami, jako neprísluející tomuto novému státu, zatracován a odcizován, a tak dlouho pronásledován, dokud neskoncil ve vezeni, nebo nebyl umlcen úredním zákazem verejných projevu. Práve v tom museli nai prívrženci nejlépe rozpoznat vnitrní prohnanost techto takzvaných federalistických kruhu. Stejne jako náboženství, tak i státne federativní mylenka je pro ne pouze prostredek jejich casto tak pinavých stranických zájmu.
Tak, jak se zdá být prirozené urcité sjednocení zvláte v oblasti dopravy, musí být i pro nás, nacionální socialisty, prirozenou povinností zaujmout k danému vývoji soucasného státu naprosto kritické stanovisko. Obzvláte pak tehdy, pokud vekerá opatrení budou sloužit pouze k tomu, krýt a umožnovat osudovou zahranicní politiku. Predevím proto, že dnení ríe neprovádí takzvané "porítení" železnice, poty, financí, atd. z vyích národne politických duvodu, nýbrž pouze proto, aby tak do rukou získala prostredky a záruky pro bezmeznou plnící politiku, musí nacionální socialisté udelat ve pro to, aby ztížili, a pokud možno zabránili provádení podobné politiky. K tomu vak patrí boj proti dnení centralizaci životne duležitých institucí naeho národa, která je nyní provádena naí povalecnou politickou garniturou, za úcelem uvolneni miliardových obnosu a zástavních objektu do zahranicí.
Z tohoto duvodu se k temto pokusum vyjádrilo i nacionálne socialistické hnutí .
Druhým duvodem, který nás primel k odporu vuci takovéto centralizaci, je to, že tím muže být upevnena moc uvnitr vládnoucího systému, která by svým celkovým pusobením mohla nemeckému národu prinést nejvetí netestí. dnení židovsko-demokratická ríe, která se stala skutecným prokletím nemeckého národa, se pokouí znekodnit kritiku jednotlivých státu, které jete nejsou zcela naplneny tímto duchem doby, jejich utlacováním až do úplné bezvýznamnosti. Zde máme my, nacionální socialisté, obrovskou príležitost pokusit se nejenom dát opozici jednotlivých státu základ pro jejich státní moc, nýbrž dát jejímu boji proti centralizaci vubec výraz vyích národních, veobecne nemeckých zájmu. Zatímco tedy bavorské lidové strany usilují o zachováni zvlátních práv pro Bavorský stát pouze z malomyslne prospechárských pohnutek, chceme my toto zvlátní postavení vložit do služeb vyích národních zájmu, v boji proti dnení listopadové demokracii.
Tretím duvodem, který nás mohl primet k boji proti tehdejí centralizaci, bylo presvedcení, že podstatná cást takzvaného "porítení" nebylo žádným sjednocováním, a už v žádném prípade zjednoduením, nýbrž v mnohých prípadech se jednalo pouze o to, odebrat institucím výsostná práva jednotlivých zemí, a otevrít tak brány clenum revolucních stran. V celé nemecké historii nebyla jete nikdy provozována nestydatejí zvýhodnující ekonomika, jako v dobách demokratické republiky. Podstatná cást centralizacní zbesilosti spadá na konto onech stran, které kdysi slíbily uvolnit cestu schopným, pritom vak pri obsazování úradu a pozic prihlížely pouze na stranickou príslunost. Predevím Židé se po dobu trvání republiky v neuveritelném množství rozlili do vech Ríi sebraných hospodárských provozu a úredních aparátu, takže oboje jsou dnes doménou židovské cinnosti.
Predevím tato tretí úvaha nás musí z taktických duvodu zavazovat, zhodnotit a pokud to bude nutné, i zaujmout stanovisko proti každému dalímu opatrení na ceste k centralizaci. Nae stanoviska vak musí mít neustále vyí národne-politický, a nikdy ne malicherný sobecký charakter.
Tato poslední pripomínka je nutná, aby u naich prívržencu nevznikl dojem, že bychom my, nacionální socialisté, snad Ríi upírali právo na ztelesnení vyí suverenity, než je ona suverenita jednotlivých státu. O tomto právu u nás nemuže být žádných pochybnosti. Nebot pro nás je stát jako takový pouze formou, a je jasné, že ve podstatné, tedy jeho obsah, národ, lid, a ve ostatní se musí podrídit jeho suverénním zájmum. Nemužeme vak v žádném prípade priznat jakémukoliv státu v rámci národa a ríe, která ho zastupuje, žádnou mocensko-politickou suverenitu a státní svrchovanost. Nerád jednotlivých státu, jako napríklad zastupování v zahranicí a vyjednávání mezi sebou musí prestat, a také jednou prestane. Dokud toto bude možné, nemužeme se divit, že zahranicí stále jete pochybuje o pevnosti naeho ríského složení a podle toho se také chová. Darebáctví techto zastupitelství je jete o to vetí, když se jim krome jimi napáchaných kod nedá pricíst jakýkoliv užitek. Zájmy Nemecka v zahranicí, které nemohou být zajiteny ríským vyslancem, nemohou být už vubec zajiteny nejakým vyslancem, z hlediska dneního svetového usporádání bezvýznamne smeného malého státu. V techto malých státech mužeme skutecne spatrovat pouze snahy o vnitrní a vnejí odpoutání se od Ríe. Také proto vak nemáme my, nacionální socialisté, naprosto žádné porozumení, když nejaký stárím ochablý lechtický odebírá již tak vychrtlé Ríi živnou pudu zrizováním nových zastupitelských úradu. Nae diplomatické zastoupení v zahranicí bylo již v dobách staré Ríe tak smené, že jakékoliv doplnování tehdy nabytých zkueností je naprosto zbytecné.
Význam jednotlivých státu bude nutno v budoucnosti prenést více na kulturne-politické pole. Monarcha, který ucinil pro význam Bavorska nejvíce, nebyl v žádném prípade nejaký vzpurný, protinemecký sobec, nýbrž spíe velkonemecky smýlející a kulturne založený Ludwig 1. Tím, že sílu státu namíril v první rade na vybudování kulturní pozice Bavorska, a ne k posílení svých mocenskopolitických zájmu, ucinil více prospenejího a trvanlivejího, než by jinak vubec bylo možné. Tím, že tehdy povznesl Mnichov z rámce bezvýznamné provinciální rezidence do formátu obrovské nemecké kulturní metropole, vytvoril duchovní stredisko, které na sebe jete dnes dokáže poutat povahove odliné Prusko. Predpokládejme, že by Mnichov zustal tím, cím kdy si byl, pak by se v Bavorsku opakoval stejný postup jako v Sasku, pouze s tím rozdílem, že by bavorské Lipsko, Norimberg, nebylo bavorské mesto, nýbrž franské. Mnichov velkým neudelaly výkriky "Pryc s Pruskem", nýbrž význam tomuto mestu dal král, který chtel nemeckému národu venovat umelecký klenot, který musí vichni spatrit a respektovat ho. A v tom také spocívá ponaucení pro budoucnost. Význam jednotlivých státu v budoucnu nebude v žádném prípade spocívat ve státnické a mocensko-politické oblasti. Spatruji ho spíe budto na kmenové nebo na kulturne-politické úrovni. Zde vak musí zapusobit cas. Snadnost moderní dopravy promíchává obyvatelstvo do té míry, že se kmenové hranice pomalu, ale jiste zacínají smazávat a že kulturní obraz se pozvolna zacíná vyvažovat. Predevím armádu je nutno zbavit jakéhokoliv vlivu jednotlivých státu. Budoucí nacionálne socialistický stát by nemel opakovat chyby minulosti, a podstrkovat armáde takové úkoly, které ji nepatrí a ani patrit nesmí. Nemecká armáda tu není proto, aby predstavovala kolu pro udrženi kmenových zvlátností, nýbrž spíe proto, aby predstavovala kolu vzájemné komunikace a prizpusobení se vech Nemcu. To, co je jinak v bežném živote národa rozdelujícím, by melo být armádou pretvoreno ve sjednocující prvek. Armáda by mela jednotlivé mladé muže pozdvihnout nad horizont vlastní zeme, a pridelit je nemeckému národu. Musí se naucit videt hranice Nemecka, a ne jen hranice svého domova, nebot ty budou muset jednoho dne ochranovat. Je tudíž nesmyslné nechávat mladého Nemce ve svém domove. Mnohem úcelnejí je ukázat mu behem vojenské služby celé Nemecko. To má v soucasnosti jete daleko vetí význam, nebot dnes již mladí Nemci nechodí jako kdysi na vandr, aby si rozírili své horizonty. Není pak v tomto smeru nesmyslem nechávat mladého Bavoráka zase jenom v Mnichove, Franka v Norimberku, Bádenáka v Karlsruhe, Wiirttemberáka ve Stuttgartu, atd., místo aby mladý Bavorák videl jednou Rýn a podruhé Severní more, Nemec z Hamburku aby spatril Alpy, východní Prus Nemecké stredohorí a podobne? Krajanský charakter by mel být u armády zachován, avak ne v kasárnách. Jakýkoliv pokus o centralizaci se musí setkat s naí rozhodnou nelibostí, nikoliv vak u armády! Práve naopak, v tomto prípade bychom centralizaci jen a jen privítali. Zcela nezávisle na tom, že pri dnení velikosti soucasné ríské armády by zachování cástí vojska jednotlivých státu bylo absurdní, spatrujeme v úspeném sjednoceni ríské armády krok, kterého se nesmíme vzdát ani v budoucnu, pri opetovném zavedení lidové armády.
Ve zbytku se bude muset mladá mylenka zbavit vekerých pout, která by mohla ochromovat její aktivity v pohybu smerem kupredu. Nacionální socialismus musí ze zásady využít práva, vnutit celému nemeckému národu své principy, a sice bez ohledu na dosavadní spolkove státní hranice a tento vychovávat pomocí svých idejí a mylenek. Stejne jako se církev necítí svázána jakýmikoliv politickými hranicemi, tak se i nae nacionálne socialistické mylenky necítí být svázány jednotlivými státními útvary naí vlasti.
Nacionálne socialistické ucení není službou politických zájmu jednotlivých státu, nýbrž melo by se stát jednou vládkyní celého nemeckého národa a proto by si melo cinit právo na to, odstranit hranice, které vytycil námi odmítnutý vývoj.
Cím úplnejí bude vítezství jeho mylenek, tím vetí muže být svoboda, kterou tyto mylenky vnitrne nabízejí.
HOME
Svenska
English
German
French
French
English
German
Italian
Spanish.
Norsk
The Jewish
Plots!
Must
Germany
Perish?
A Jewish plan
for the extinction of the German nation
and the total eradication from the earth, of all her
people!
| English
|
French
|
Deutsch
| Svenska
|
Portug
|
Russian
|
Spanish
|
|
English
|
French
|
Deutsch
|
Svenska
|
Portug
|
Russian
|
Spanish
|
Italian
|
Danish
|